Betaglucare nedir?
Betaglucare  %100 yulaf kepeği içeren doğal bir gıda ürünüdür. Betaglucare gevrek kalp formunda olup %12 oranında yulaf kaynaklı beta-glukan [(1; 3,1; 4)-beta-D-glucan] içerir. Her bir poşetteki beta-glukan miktarı 3 gramdır.

Betaglucare’in faydası nedir?
Betaglucare’in içerdiği çözünebilir özellikteki yulaf kaynaklı beta-glukan midede jel bir forma dönüşür. Günde 3 g düzenli Betaglucare kullanımı kan glukozu, total kolesterol ve LDL kolesterol düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olur. Ayrıca lif içeriğinden dolayı bağırsak hareketlerini düzenleyici etkisi de bulunmaktadır.

Vücudumuzun Betaglucare in sağlığımıza olumlu katkısını üç etken destkelemektedir.
• «Çözünür lifin özellikle yemek sonrası kan glukoz seviyesi üzerindeki faydalı etkisi kanıtlanmıştır.»

• «Beta-glukanların düzenli tüketimi, kan kolesterol konsantrasyonlarının normal sürekliliğine katkıda bulunur.» Alınan gıdadaki yulaf kaynaklı beta-glukan miktarı en az 3 g/gün olmalıdır.

EFSA (European Food Safety Authority-Avrupa Gıda Güvenirliliği Otoritesi)
• «Yulaf kaynaklı beta-glukanın kan kolesterol düzeyini azaltıcı etkisi gösterilmiştir. Azalmış kan kolesterol düzeyi kalp (koroner) hastalık riskini düşürebilir.» EFSA Paneli (European Food Safety Association), iddianın geçerli olması için, gıdadaki yulaf kaynaklı beta-glukanın günlük en az 3 g olması gerektiğini düşünmektedir.

Betaglucare nasıl kullanılır ?
Bir poşet gevrek kalp Betaglucare 3 g yulaf kaynaklı beta-glukan içerir. Günde bir poşet Betaglucare tercihen kahvaltıda tüketilmesi tavsiye edilir. Gevrek kalp Betaglucare yoğurt, çeşitli kahvaltı gevrekleri, çorba, salata ve çok sıcak olmayan yemekler ile beraber tüketilebilir. Fayda sağlayan jel formunu elde etmek için kullanımdan sonra bol su içilmesi tavsiye edilir.

Betaglucare nasıl yenir ?
Günde bir adet gevrek (kalpçik) yada  Betaglucare paketi yemenizi öneriyoruz. Ürünün sade tadı sizin tercih edeceğiniz öğünde yemeğiniz ile kolayca karıştırmanızı sağlar. Kahvaltı, ara öğün, öğlen veya akşam yemeğiniz ile beraber tüketebilirsiniz, tercih sizin;
–  Betaglucare, su, süt, meyve suyu veya yoğurt ile yenebilir
–  Gevrek “kalpçik” Betaglucare, yoğurt, çeşitli kahvaltı gevrekleri, çorba, salata, sulu yemekler ile beraber tüketilebilinir.

Hastaya göre değişebiliyor genelde 1 paket Betaglucare tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Jel formunun verdiği doygunluk hissinden dolayı, sabah kahvaltısı ile beraber alındığında sizi öğle saatlerine kadar rahatlıkla tok tutacaktır.

Kullanımdan sonra bol su içmenizi öneriyoruz, bu jel oluşumunu hızlandırıp sindirim sistemine yayılmasını kolaylaştıracaktır. Çok lifli yemeklere alışık değilseniz, yarım poşet ile başlayıp kısa zaman içerisinde tam poşeti kullanabilirsiniz.

Sağlık otoriteleri ne diyor?
Sağlık otoriteleri tarafından yulaf kaynaklı beslenme ve günde 3 g beta-glukan tüketimi tavsiye edilmektedir:
Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC- European Society of Cardiology)
Avrupa Gıda Güvenirliliği Otoritesi (EFSA-European Food Safety Authority)
Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA – Food and Drug Administration)
Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği
Türk Kardiyoloji Derneği

mucize yulaf